shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Vēsture

Regbija klubs „Jūrmala” savu darbību uzsāka 2010. gadā pēc Māra Šmita (regbija sabiedrībā pazīstama kā Marčello) iniciatīvas. Tieši viņu varam uzskatīt par Jūrmalas regbija tēvu. Māris vairāk kā 40 savas dzīves gadus ir pavadījis dzīvojot ar regbiju. Kā treneris, menedžeris, aktīvists, padomdevējs un darītājs.

2010. gadā viņš kopā ar Gunti Strodu (RK „Jūrmala” treneri) un Mečislavu Kekļu (RK „Jūrmala” prezidents no tā dibināšanas brīža) sapulcināja pirmos jauniešus no Jūrmalas un uzsāka treniņprocesu. Šajā pat gadā Jūrmalas regbija aktīvistiem pievienojās Kristians Avotiņš (RK „Jūrmala” treneris) un mērķtiecīgi tika trenēti pirmie jaunieši, lai 2011. gadā piedalītos Jūrmalā notiekošajā Latvijas Jaunatnes olimpiādē Tač-regbijā, kurā 8 komandu konkurencē tika izcīnīta 6. vieta. Līdz šim brīdim no sākotnējiem spēlētājiem regbija prasmes turpina apgūt Stefānija un Gabriela Dzenes, Laura Smaida Štāle, Linda Aušte, Krista Priede, Ditrihs Gailis un Ervīns Spiridonovs.

2011. gada 30. augustā Majoros, „Alus krodziņā”, tika dibināta biedrība „Regbija klubs Jūrmala” (dibināšanas pasākumā piedalījās M.Šmits, M.Kekļa, G.Strods, A.Janovskis, K.Avotiņš, R.Grīnbergs, V.Ahmerovs). Oficiāli LR Uzņēmumu registrā klubs reģistrēts 2011. gada 25. novembrī. 2012. gadā tika sasniegti kluba līdz šim lielākie sasniegumi – vīriešu komanda kļuva par Latvijas olimpiādes čempioniem, bet dāmu komanda – par vicečempionēm (šī bija pirmā Olimpiāde, kad regbijs kā olimpiskais sporta veids tika iekļauts šajās sacensībās). Liels nopelns šajā panākumā tieši Mārim Šmitam.

2013. gadā klubs veica milzīgu soli savā regbija attīstībā Jūrmalas pilsētā – tika izveidotas regbija sekcijas Jūrmalas sporta centrā un pirmie jūrmalas jaunieši varēja uzsākt savā ziņā profesionālu apmācību regbijā (par treneriem JSC sāka strādāt D.Zagorskis un K.Avotiņš). K.Avotiņa trenētā U13 vecuma komanda savā debijas sezonā izcīnīja uzvaru Latvijas čempionāta kopvertējumā.

Jau 2014. gadā klubs Latvijas čempionātos izlika visa vecuma grupu jauniešu komandas, sieviešu un meiteņu komandas, kā arī pieaugušo komandu regbijā 7, kļūstot par vienu no trim Latvijas klubiem, kuriem izliktas tik daudz komandas. Lai spētu jauniešiem nodrošināt sacensību praksi, kopā ar Jūrmalas pilsētas domi tika organizētas pirmais pludmales regbija turnīrs “Together In Jurmala” un turpmākajos gados mūsu pilsēta ir izveidojusies kā zināms Baltijas reģiona centrs pludmales regbijā. Paralēli, šajā gadā Iļja Udincevs kļuva par pirmo kluba spēlētāju, kurš iekļuvis kādā no Latvijas izlasēm – Latvijas U18 junioru izlasē. Šajā pat gadā izlašnieku pulku papildināja Ditrihs Gailis (tagadējais treneris), Makss Prauliņš un Toms Puķe.

2015. gadā bez godagotajām vietām Latvijas jaunatnes čempionātos, pirmās olimpiskās godalgas Olimpiādes ietvaros izcīnīja arī mūsu jaunākie sportisti (U18) – šoreiz mainītām lomām zelts meitenēm, bet puišiem sudrabs. Savukārt svarīgs solis tika sperts kopā ar “LLU” regbistiem, kopīgiem spēkiem izliekot komandu Latvijas Virslīgas čempionātā regbijā 15 vīriešiem, tādējādi piedaloties visās iespējamās Latvijas čempionātu sacensībās. Kluba vadītājs un treneris K.Avotiņš LSPA ieguva Bakalaura grādu kā regbija vecākais treneris un vadītājs sporta jomā.

2016. gadā tika veikts svarīgs solis kluba šī brīža patstāvīgas vīriešu komandas izveidei – kopā ar RC Ovāls spēlētājiem LČ tika izcīnīta 4. vieta. Kluba audzēknis Aleksejs Maslakovičš kā pirmais “tīrradnis” iekļuva vīriešu izlasē regbijā 7. Savukārt vasarā, “Jurmala Cup” ietvaros, pirmo reizi Latvijas regbija vēsturē pie mums uz kopēju nometni viesojās meiteņu komanda “Worcester RFC” no regbija dzimtenes Anglijas. Tāpat vasaras gaitā tika realizēts pirmais tālais ārzemju brauciens ar jauniešu komandām – uz 4. starptautisko Kaļiņingradas jaunatnes turnīru.

Šo gadu laikā Latvijas izlasēs ir spēlējuši daudzi kluba un sporta skolas audzēkņi – bez jau minētajiem, – Daniels Šmits, Kārlis Priede, Artūrs Baranovskis, Jānis Edvards Matrozis, Dāvis Jaunalksnis, Niks Voitečko, Rihards Joksts. Piepulcējot klāt jaunos kluba spēlētājus, to skaits sasniedz vairāk kā divus desmitus.

2017. Šajā gadā plānu ir daudz… Prezidenta funkcijas ir sācis pildīt Pēteris Šņitņikovs, bet darbu ar vīriešu komandu Lietuvas speciālists Svajunas Mikalčius. Kluba vadītājs K. Avotiņš LSPA studijās ir ieguvis Maģistra grādu, kas ļaus klubam veidoties labākam. Pirms sezonas sākuma jauniešu un meiteņu komandas dosies uz starptautiskām sacensībām Prāgā (Čehija) un Vorčesterā (Anglija). Lai gan kāda no komandām nav izvirzīta kā prioritārā, šis būs jau trešais gads, kad klubs būs izlicis visas iespējamās komandas Latvijas čempionātos (2017. gada sezonā tādi būs tikai divi). Pirmo reizi Eiropas čempionātā startēs Latvijas U18 meiteņu izlase un tās sastāvā, paredzams, iekļūs arī vairākas jūrmalnieces. Būtisks solis reklāmas nolūkos – beidzot ir izveidota kluba mājas lapa.