Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Bronza ir mūsu!

Mēs to esam paveikuši – RK “Jūrmala” pirmo reiz kluba vēsturē izcīnījusi Latvijas RXV čempionāta bronzas medaļas.

Latvijas čempionāta sezonas pēdējā spēlē par trešo vietu mūsu pretinieki Ogres stadionā bija pēdējo četru sezonu bronzas medaļnieki “LMT/Eži”. Labi sakām, droši kontrolējām spēli un beigās tikām arī pie adrenalīna devas, lai šī uzvara garšotu vēl saldāk – 31:27 (11:7).

Pirmajā minūtē, pirmajā uzbrukumā RK “Jūrmala” tika pie iespēja izpildīt soda sitienu – Mihails Tumins trāpīja, tikām vadībā ar 3:0 un tas atbrīvoja komandu. Nākamajos uzbrukumos vairākas reizes bijām tuvu piezemējumam, turpat turpat priekšā bija ieskaites laukums, tomēr gadījās pa kļūmītei. Taisnības labad jāsaka, ka iespējas bija arī ežiem – viņi mums atbildēja tikpat laipni.

Pirmais piezemējums bija mūsu, kad pozicionālā uzbrukumā izdevās atrast aizsardzības caurumu labajā malā un Kursītis bija kā vienmēr ātrs – 8:0. Brīdī vēlāk Tumins trīs punktos pārvērta vēl vienu soda sitienu – 11:0. Lielisks sākums un kā vēlāk atzina mūsu komandas treneris – labākās minūtes šajā sezonā.

“LMT/Eži” nav tā komandas, kas padosies. Puslaika beigās piezemējums arī viņiem, otrā sākumā vairs tikai 11:10. Nu jau spēle bija kā šūpolēs. Šī bija diena, kad ar raksturu un nepiekāpību negribējām atdot savas pozīcijas ne brīdi. Un neatdevām! Faktiski ar savainojuma cenu savu efektīgo fintu pabeidza Andris Lazdāns – pret viņu pārkāpa noteikumus un Tuminam atkal bija iespēja parādīt savu klasi – 14:10.

Viens piezemējums uz maiņu nākušajam Sandrim Jauntēvam – pieredze ir neatsverama lieta. Ne tikai šajā epizodē, arī nākamajā – tieši viņš ar rakā iegūtu bumbu sāka mūsu uzbrukumu, to turpināja Makss Prauliņš un pabeidza Kaspars Jakušs. Viņš šodien savu piezemējumu bija godam nopelnījis. 26:13 otrā puslaika vidū jau bija nopietns pieteikums uzvarai.

Pēdējās minūtes, kad ilgi lolotais mērķis ir turpat blakus, reizēm ir pašas garākās. Tā bija arī šoreiz.  Pēc Ežu piezemējuma (26:20) spēles iznākums grozījās ap vienu veiksmīgu uzbrukumu. Tāds padevās mums – pēc Andreja Borisova piezemējuma (31:20) pretiniekiem laiks atlika tikai rezultāta samazināšanai. Fināla svilpe un viss ir galā – bronza Jūrmalai un gaisā tiek urrāts galvenais treneris Svajūms Mikalčus. Arī viņam tā ir pirmā medaļa Latvijas regbijā.

Svajūns Mikalčus, RK “Jūrmala” galvenais treneris: “Esmu ļoti priecīgs par komandu un spēlētājiem, kuri pēc šīs medaļas gāja trīs garus gadus. Viņi visu šo laiku tam ticēja un nesalūza pie neveiksmēm. Izšķirošajā spēlē savācāmies labākajā sastāvā un labā noskaņojumā. Jūrmalas klubam tas ir vēsturisks sasniegums, tomēr šodien atļaušos arī teikt, ka tie nav mūsu griesti. Atceroties, kā sezonas laikā spēlējām pret abiem finālistiem, uzskatu, ka jau nākamad Jūrmala var domāt par vēl augstākām vietām. Par savu darbu nevēlos runāt, taču esmu priecīgs, ka apkārtējie ir pamanījuši izmaiņas komandas spēlē. Cenšamies spēlēt plaši, tam vajag labu tehniku rokās. Ir lietas, kas vēl neizdodas ideāli. Piemēram, darbs grupās vai pašu radīto iespēju izmantošana.  Psiholoģiski nebija viegli, medaļu tuvums tomēr spieda. Labi, ka uzreiz izdevās izvirzīties vadībā. Pirmā puslaika pirmā puse bija mūsu labākās minūtes šajā sezonā. Arī vēlāk mainījām spēlētājus, bet komandas spēle un taktikas ieceres nemainījās. Tā ir labas komandas firmas zīme.”

Šoruden vēl ir palikusi neizspēlēta viena Baltijas līgas spēle, kuru, visticamāk, aizvadīsim jau šīs nedēļas nogalē – tomēr šī sezona faktiski ir galā un tagad ir laiks svinībām.

RK “Jūrmala” vēlas pateikt lielu paldies mūsu līdzjutējiem un spēlētāju ģimenēm. Paldies mūsu atbalstītājiem restorānam “Halipapa”, “RestBar MO”, “ARES” Group, Jūrmalas pilsētai, Sporta Punktam, SIA “Zeta GD”, Sportacentrs.com. Paldies trenerim Svajunam Mikalčum, visiem komandas spēlētājiem, fotogrāfiem Zigismundam Zālmanim un Jeļizavetai Iļjinai , fizio vīram Raivim Gabranovam, preses sekretāram Mārim Siliņam un visiem pārējiem, kas stāv blakus komandai. Bez Jums šīs bronzas medaļas nebūtu sasniedzamas!